NÁDRAŽÍ BRNO AKTUÁLNĚ

NHNB: Nádraží Brno aktuálně – Pohled do Budoucnosti dopravního uzlu Brna

Brno, 13.11. 2023 – Práce na novém hlavním nádraží v Brně pokračují v plném proudu, a s nimi přichází jedinečná příležitost pro veřejnost nahlédnout do jeho budoucí podoby. Výstava "NHNB: Nádraží Brno aktuálně" představí výsledky komplexní architektonické studie nového nádraží včetně jeho okolí, provedené vítězi mezinárodní architektonicko-urbanisticko-dopravní soutěže, ateliéry Benthem Crouwel Architects a West8. Cílem zadavatelů soutěže a následné architektonické studie, kterými jsou společně Správa železnic a statutární město Brno, je přinést do města moderní, funkční a esteticky působivý dopravní uzel.

Termín výstavy: 24.11. - 29.12.2023, od pondělí do pátku v čase od 10:00 – 18:00

Místo: Urban Centrum Brno, Mečová 5

Výstava odstartuje 23.11. ve 17 hod setkáním s autory projektu, nizozemskými architekty z ateliéru Benthem Crouwel Architects a West8, společně s českým ateliérem A8000. Setkání proběhne v angličtině a v 18 hod bude následováno slavnostním zahájením výstavy a komentovanou prohlídkou projektu nového nádraží u velkého fyzického modelu řešeného území.

Další program v rámci výstavy:

7.12. v 17:30 hod – přednáška "Budoucí nové nádraží Brno" s odborníky ze Správy železnic, nabízející jedinečnou možnost nahlédnout do budoucnosti brněnského dopravního uzlu a vysokorychlostních tratí.

V průběhu listopadu a prosince budou také probíhat komentované prohlídky řešeného území. Sledujte aktuality a termíny prohlídek na webových stránkách Urban Centra Brno.

Na výstavě budou k vidění grafické panely, které zachycují podrobnosti nového architektonického konceptu nádraží, včetně oblastí před a za nádražím. Návštěvníci tak získají jedinečnou možnost nahlédnout do budoucnosti brněnského dopravního uzlu a jeho integrace do širšího městského kontextu. Kromě grafických panelů budou návštěvníci moci obdivovat i velký fyzický model nádraží společně s jeho širším okolím, čímž získají komplexní představu o nadcházející transformaci lokality.

Těšíme se na setkání na výstavě!