Nové hlavní nádraží v Brně: výstava představuje aktuální stav návrhu nového hlavního nádraží v Brně

Brno, 01. září 2023 – Práce na novém hlavním nádraží v Brně pokračují v plném proudu. Výstava „NHNB: Nádraží Brno aktuálně“ vám přináší jedinečnou možnost nahlédnout do jeho budoucí podoby. Vítězové mezinárodní architektonicko-urbanisticko-dopravní soutěže, renomované holandské ateliéry Benthem Crouwel Architects a West8, dokončili komplexní architektonickou studii nového nádraží včetně jeho okolí.

Tento milník v procesu přeměny nádražního prostoru nese potenciál proměnit nejen způsob, jakým cestujeme, ale i způsob, jakým vnímáme město samotné. Architektonická studie představuje návrh, který reflektuje potřeby moderního a udržitelného městského prostředí.

Výsledky této studie budou prezentovány na výstavě „NHNB: Nádraží Brno aktuálně", která bude zahájena v Křížové chodbě Nové radnice na Dominikánském náměstí (vchod z ulice Dominikánské) v termínu od 22.9. do 23.10. 2023. Následně bude výstava přesunuta do Galerie Vaňkovka Brno, kde bude k vidění v termínu od 1.11. do 12.11. 2023. Poslední možnost spatřit tuto výstavu bude mít veřejnost v Urban Centru na Mečové 5 v termínu od 24.11. do 29.12. 2023.

Na výstavě budou k vidění grafické panely zachycující podrobnosti nového architektonického konceptu nádraží, včetně oblastí před a za nádražím. Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost nahlédnout do budoucnosti brněnského dopravního uzlu a jeho integrace do širšího městského kontextu.

Cílem zadavatelů soutěže a následné architektonické studie, kterými jsou společně Správa železnic a statutární město Brno, je přinést do města moderní, funkční a esteticky působivý dopravní uzel. Kromě grafických panelů budou návštěvníci moci obdivovat i velký fyzický model nádraží společně s jeho širším okolím, čímž získají komplexní představu o nadcházející transformaci lokality.

Výstava v Křížové chodbě bude otevřena v pracovních dnech od pondělí do pátku v čase od 10 do 18 hodin. Přijďte se inspirovat a získat jedinečný pohled na to, jak nové hlavní nádraží přetvoří tvář města. Zůstaňte s námi ve spojení a sledujte aktuality o výstavě na našem webu a sociálních sítích.

Těšíme se na setkání na výstavě!