Předprojektová příprava – žádost o existenci inženýrských sítí

Podám žádost prostřednictvím datové schránky nebo prostřednictvím podatelny na email: podatelna(zavináč)bkom.cz, prostřednictvím podatelny v tištěné podobě nebo od 1.1. 2022 nově pomocí žádosti přes naše webové rozhraní https://techmap2.bkom.cz/ (tuto možnost doporučujeme). Pokud se vyskytne problém s otevřením mapy pro zakreslení zájmového polygonu, který je způsoben vysokým rozlišením Vašeho použitého monitoru, stačí provést zmenšení internetového prohlížeče minimalizováním do OKNA a mapa by se měla již otevřít. Pokud ne, použijte prosím starší verzi žádosti na adrese https://techmap.bkom.cz/.

Žádost v nové verzi je nyní možné podat i přes chytré telefony a tablety s operačním systémem Android a IOS.

Žádost musí obsahovat:

  • uvedení účelu žádosti + název stavby
  • identifikační údaje stavebníka a jeho případného zástupce, kontaktní telefon, kontaktní adresu
  • orientační situaci
  • vytyčené zájmové území v digitální podobě ve formátu DGN nebo DWG (takto připojené zájmové území vyloučí případné nepřesnosti rozsahu předaných dat) nebo, v případě stavby menšího rozsahu čitelnou grafickou přílohu, např. pdf apod.
  • v případě podání žádosti přes webový formulář musí být vyplněny všechny povinné položky označené *. Ve formuláři je kromě zakreslení až 9 polygonů zájmového území možné přiložit soubory v dgn nebo dwg nebo jiné upřesňující dokumenty. Alespoň jedno zájmové území musí být vždy vytyčeno. Ve formuláři je i jednoduchý návod k vyplnění žádosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o novou službu naší společnosti, je tato ve zkušebním, ale funkčním stavu po dobu asi 3 měsíce, prosíme tedy o trpělivost v případě možných technických problémů. Případně problémy můžete sdělit na techmap@bkom.cz .