Čištění BKOM

Chcete mít přehled o plánovaných blokových čištěních ve Vašem okolí?

Aplikace je podpůrným produktem blokového čištění komunikací, které je v Brně prováděno každoročně na jaře a na podzim. Upozorňováním uživatelů na blokové čištění je cílem snížit počet zpoplatněných manipulací s nepřeparkovanými vozidly v čištěných lokalitách a daných termínech. Termíny a úseky čištění jsou zadávány do aplikace pracovníkem spol. Brněnské komunikace a.s. podle podkladů předaných z jednotlivých  úřadů městských částí.

Přístup k informacím o blokovém čištění je v aplikaci možný s registrací i bez registrace. Neregistrovaný uživatel získá pouze základní přehled o probíhajících čištěních. Registrovaný uživatel má možnost nastavit si až pět zájmových lokalit a být tak upozorňován na blížící se bloková čištění, rovněž je možné nastavit si pro upozorňování na blížící se čištění rádius vzdálenosti až 500 m od zájmové lokality. Upozorňování probíhá formou push notifikací nebo prostřednictvím e-mailové zprávy v časovém intervalu podle výběru: týden, den nebo hodinu před zahájením čištění.Komunikace jsou na mapovém podkladu v grafické části aplikace barevně rozlišeny podle toho, zda blokové čištění již proběhlo, aktuálně probíhá nebo je teprve naplánováno.

Blokové čištění komunikací a s tím související rozmístění přenosného svislého dopravního značení patří v Brně plně do kompetence příslušného úřadu městské části. Společnost Brněnské komunikace a.s. zajišťuje v souvislosti s uvedenou činností zpoplatněné manipulace s nepřeparkovanými vozidly.     

Na webové stránce https://cisteni.bkom.cz zjistíte nejbližší plánovaná bloková čištění a můžete si zdarma stáhnout mobilní aplikaci:

Pro iOS: https://itunes.apple.com/us/app/bkom/id1096078591?mt=8 
Pro Android: https://play.google.com/store/apps/details…

Registrovaní uživatelé si mohou navíc zvolit až 5 lokalit, které si uloží, a tak budou včas upozorňováni na blížící se čištění.

Informace o čištění vozovek po zimě a před zimou - se zpoplatněnou manipulací vozidel v aktuálním roce najdete ZDE - čištění vozovek základního komunikačního systému.